Замовлення зворотного дзвінка

В даний час наш робочий день закінчений. Залиште свій телефон і ми зателефонуємо в зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка прийнята. Чекайте дзвінка.

    Телефони: +38 (097) 818-69-70, +38 (066) 478-25-98, +38 (063) 361-86-52
  • vkm rad

Римські і турецькі парні

parnayaРимська лазня (терма)

Перші римські парильні, споруджені у природних гарячих джерел (звідси і їх назви - терми), в період розквіту імперії перетворилися в найпопулярніші громадські заклади, що займають величезні площі. Баня для римлян була не тільки приміщенням для здійснення гігієнічних процедур, але і місцем дружніх зустрічей, ділового спілкування. Терми, як правило, носили ім'я правив у той час імператора і представляли собою грандіозні споруди, що відрізняються небувалою розкішшю обробки і інтер'єру: басейни викладали мармуром, підлоги і стіни - художньою мозаїкою, рукомийники і судини виготовляли із золота і срібла. У залах знаходилися сотні мармурових крісел, штучні водоспади, що скачуються по східцях, мармурові ванни, підвішені на величезних ланцюгах до стелі.

З функціональної точки зору римські терми представляли собою комплекс упорядкованих приміщень. Перша кімната (аподістерія) служила для роздягання. Друге приміщення (фригідаріум) майже цілком займав басейн з прохолодною водою, завжди чистою і свіжою, оскільки спеціальна помпа міняла її повністю по кілька разів на день. Третя кімната (терпідаріум) призначалася для миття і попереднього розігріву, тут розташовувалися величезні мідні ємності, наповнені водою різної температури. Четверта кімната (калідаріум) - гаряча лазня - представляла собою басейн з гарячою водою, температура якої підтримувалася знаходилася під підлогою піччю. П'ята кімната (лаконікум) - парна, де температура піднімалася до 85 градусів. Шосте приміщення (олеаторіум) - кімната для процедур по догляду за тілом, де натиралися запашними маслами і робили масаж.

Сучасна римська лазня - це лазня з найвищою відносною вологістю повітря, близькою до 100%. Все тіло огортає густим паром і м'яко прогріває його при температурі 40-50 ° C, розслабляючи всі м'язи, благотворно впливаючи на шкіру, відновлюючи життєві сили.

Хамам (турецька лазня)

Турецькі лазні ведуть свою багатовікову історію від римських купалень - терм. Турецька лазня робить благотворний оздоровчий ефект на організм людини. Відмітна особливість турецької лазні в тому, що ємність з киплячою водою знаходиться в окремому приміщенні, а пар надходить в парилку за спеціальними відводів.
Крім парної і технічного блоку, в турецькій лазні є кімната для відпочинку. Хамам відрізняється від інших видів бань: російської, японської та фінської сауни м'яким мікрокліматом: комфортною температурою, високою вологістю
.

У турецькій лазні застосовується щадний масаж мильною піною, і відсутні такі стресові процедури, як контрастне обливання, поплескування віниками, гаряча пара. Завдяки м'якому делікатному дії, хамам можуть відвідувати люди з захворюваннями серцево-судинної системи.

Обстановка в хамаме: оформлення залів, підігрів підлоги і лежаків, подача теплого пара з ароматичними маслами, розсіяне світло, сприяє створенню надзвичайно приємної атмосфери розслабляючого відпочинку.

Класичний хамам: класична східна лазня складається з декількох приміщень, розташованих променями навколо центрального залу. У головному залі знаходиться крісло або стіл для масажу - гебек. У суміжних кімнатах розташовані: роздягальня, технічне обладнання з парогенератором, парні і кімната для відпочинку.
У традиційній турецькій лазні, як правило, є кілька парних відділень з різним ступенем обігріву, щоб відвідувачі могли вибрати для себе комфортний температурний режим
.

Принцип пристрою і дії турецької лазні досить простий: від оточуючих поверхонь стін, підлоги і лавок виходить тепло і подається м'який вологий пар з ароматом різних масел. У класичному хамаме знаходиться три басейни. Перший басейн наповнений теплою водою, другий - нейтральної та третій - холодної. Турецькі лазні відрізняються багатим оздобленням в східному стилі: стіни і підлоги з мармуру, масажні столи і лежаки, курни (умивальники без зливу), фонтанчики, всілякі мармурові та мозаїчні панно, ефектне освітлення у вигляді мерехтливих зірок.

MosaicArt